Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i paznokcie

Dłonie są wizytówką człowieka – teoria ta nie bez powodu od wieków się potwierdza. Widząc dłonie drugiej osoby, jesteśmy w stanie ocenić, jak pracuje, ale również, czy dba o siebie. Dlatego też ich codzienna ochrona i pielęgnacja jest bardzo ważna. Czasami jedna niewłaściwa decyzja, na przykład o porządkach domowych przy użyciu silnych detergentów bez rękawiczek, może zrujnować stan dłoni na kolejne tygodnie. Zarówno zatem piękna skóra dłoni, jak i zadbane paznokcie wymagają sporo cierpliwości i samodyscypliny.

Każdy salon kosmetyczny potwierdzi, iż zabiegi na dłonie i paznokcie należą do najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych przez kobiety, a w ostatnich latach również przez mężczyzn. Dokonuje ich przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykwalifikowana kosmetyczka. Warszawa to jedno z największych polskich miast, zatem i konkurencja na tym rynku jest dosyć spora. Nie trudno zatem znaleźć godny polecenia salon [tu: Świat Urody Warszawa].

Wśród zabiegów na dłonie najbardziej popularnym jest maska parafinowa. Polega na nałożeniu na wcześniej przygotowaną skórę dłoni rozgrzanej parafiny, wzbogaconej dodatkowo w witaminy i inne składniki odżywcze oraz nałożeniu specjalnych rękawic. Po zdjęciu maski skóra dłoni jest miękka, gładka i doskonale odżywiona.

Kolejnymi bardzo popularnymi wśród klientek salonów kosmetycznych są zabiegi typu manicure [tu: Wikipedia]. Wśród nich największą popularnością w ostatnich latach cieszy się niewątpliwie manicure hybrydowy. Polega on na malowaniu wcześniej odpowiednio wypiłowanych i przygotowanych paznokci specjalnym lakierem utwardzanym pod lampą UV. Tak nałożony preparat utrzymuje się na paznokciach nawet do kilku tygodni, jednak po około trzech należy wykonać go ponownie lub uzupełnić braki wynikające z odrastania paznokci.

Osobom ceniącym sobie jednak bardziej naturalny wygląd poleca się manicure japoński. Ta metoda polega głównie na odpowiednim wypiłowaniu, wypolerowaniu i odżywieniu płytki paznokcia, która dzięki niemu staje się gładka i błyszcząca. Płytkę odżywia się za pomocą preparatu witaminowego wzbogaconego witaminą A i D oraz krzemionką z Morza Japońskiego. Wyżej wspomniane zabiegi pielęgnacyjne wykonane razem sprawią, iż nasze dłonie będą wyglądały zdrowo i pięknie, a samopoczucie i samoocena ulegną poprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *