Wady zgryzu, jak sobie z nimi radzić?

Kwestia pięknego uśmiechu opiera się nie tylko na zdrowiu tkanki zębowej, ale także tkanki miękkiej i co ważne posiadaniu uzębienia bez wad zgryzu. Tą kwestia zajmuje się ortodonta, który pomaga w sytuacji wystąpienia wady, również w przypadku problemów ze stawem żuchwowym oraz wszelkimi dolegliwościami w obrębie kości twarzo-czaszki. Dentysta z Gorzowa Wielkopolskiego [lista: dentysta-stomatolog.com > Gorzów], to baza gabinetów specjalizujących się również w ortodoncji. Znajdziemy tu adresy renomowanych placówek, z ogromnym doświadczenie i cieszących się uznaniem wśród pacjentów.

Leczenie ortodontyczne to długi i kosztowny proces, dlatego tak ważne jest, aby już na początku naszej drogi, znaleźć najlepszy gabinet ortodontyczny. W ten sposób zaoszczędzimy czas i pieniądze. Leczenie ortodontyczne w przypadku standardowej wady uzębienia, polega na wypracowaniu prawidłowej linii zębów, na drodze korekcji, poprzez zastosowanie odpowiednich aparatów. Do wyboru są ruchome i stałe. Te ruchome wymagają od nas konsekwencji, gdyż każdej nocy, powinniśmy taki aparat, zakładać. Stosowany jest w przypadku niewielkich wad, których korekcja jest prosta i w miarę szybka. Stałe aparaty, zakładane są na 3 do 5 lat. W tym czasie niezbędne są wizyty w gabinecie, celem skorygowania ustawienia aparatu. To droga inwestycja, która jednak pozwala na wypracowanie najlepszych efektów. Można tez pokusić się o wybór aparatu. Do dyspozycji są znane nam wszystkim metalowe aparaty, z wymiennymi, kolorowymi gumkami. Mniej znane, ale równie dobre, a wręcz polecane, są aparaty porcelanowe. Dostosowanie koloru, do naszego naturalnego uzębienia sprawia, że są one niemal niewidoczne. W przypadku poważniejszych problemów, niezbędna jest interwencja, na drodze zabiegu chirurgicznego. Nie ma się jednak czego obawiać, gdyż wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym. Warto zaznaczyć, że leczenie ortodoncje, daje najszybsze i najlepsze rezultaty w dzieciństwie. Nie oznacza to jednak, że korekcja wady zgryzu jest niemożliwa w późniejszym okresie. Trwa po prostu nieco dłużej. Młode forujące się dopiero uzębienie, jest bardziej podatne na leczenie, dlatego im szybciej się mu poddamy tym lepiej dla nas samych.

Stomatolog z Gorzowa Wielkopolskiego jest to specjalista, który jest w stanie pomóc nam w każdej problematycznej sytuacji. Ważne jest, aby nie bać się wizyty, gdyż nowoczesne metody leczenia niwelują ryzyko występowanie bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *