O zachowanie młodości warto zadbać wcześniej

Wielu osobom wydaje się, że młody wygląd skóry to zasługa wyłącznie dobrych genów lub skalpela. Tymczasem jest bardzo wiele zabiegów, nie tylko z zakresu medycyny estetycznej, ale i kosmetologii, które pozwolą nam przedłużyć, a nawet do pewnego stopnia przywrócić młodość skóry. Prawdą jest, że z wiekiem spowalniać stopniowo zaczynają wszystkie procesy metaboliczne – w tym także odnowa skóry. Widać to chociażby w dłuższym niż dawniej czasie gojenia się ran, zanikania płytkich blizn czy w fakcie, że wszystkie czynniki środowiskowe i nasze małe występki przeciw dbaniu o skórę odbijają się na jej wyglądzie znacznie wyraźniej. Na szczęście są proste sposoby na pobudzanie odnowy cery, które stosowane regularnie mogą zapewnić jej młodość na dłużej.

By skorzystać z naprawdę skutecznej metody, warto odwiedzić salon kosmetyczny. Peelingi chemiczne czy mechaniczne mają działanie nie tylko oczyszczające i wygładzające naszą skórę, ale także, odsłaniając głębsze warstwy naskórka, pobudzają całą skórę do regeneracji. Wzmagają syntezę kolagenu i elastyny – białek o strukturze włókien, które podtrzymują jędrność skóry. Zaobserwować więc można rozjaśnienie cery, która staje się rozświetlona i bardziej zaróżowiona oraz wygładzenie drobnych zmarszczek i spłycenie tych głębszych, a także odsunięcie w czasie ich pojawiania się. Peeling kawitacyjny [➤https://pl.wikipedia.org/wiki/Peeling_kawitacyjny], używający ultradźwięków, dodatkowo zapewnia mikromasaż skóry i mięśni pod nią sprawiając, że nasza twarz jest bardziej napięta. Najlepiej peelingi stosować w seriach po kilka zabiegów i powtarzać je co pewien czas, wtedy na pewno zauważymy normalizację funkcji skóry, jej wygładzenie, pogrubienie i ujędrnienie. Po peelingu kosmetyczka może zaproponować nam zastosowanie dobranej do rodzaju cery maski. Możemy też wybrać sonoforezę, polegającą na wprowadzaniu substancji odżywczych i leczniczych głębiej w skórę za pomocą ultradźwięków. Zabieg jest mniej inwazyjny i nie działa tak głęboko jak mezoterapia, która pozwala odmłodzić dojrzałą cerę, ale jego regularne stosowanie przez lata sprawi, że cera będzie dłużej świeża i jędrna, zdrowa, zlikwiduje suchość i zmęczenie. Masaż ultradźwiękami, czyli sonoforeza, masaże manualne i różnego typu peelingi pozwalają opóźnić pojawienie się oznak starzenia, kiedy jeszcze nie są one widoczne, jak i zmniejszyć te, które się pojawiają. Odpowiednie są zarówno dla osób dojrzałych, jak i w młodym wieku.

Jakie substancje i metody będą dla nas najlepsze, powinna umieć wybrać i doradzić dobra kosmetyczka. Kraków ma wiele salonów kosmetycznych [➤https://swiaturody.com/krakow,kosmetyczka,9.html], w których możemy skorzystać z pakietów zabiegów. Warto więc zaplanować sobie jedno całe popołudnie dla urody lub całą serię zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *