Mikrodermabrazja – zabieg o spektakularnym działaniu

Mnogość zabiegów kosmetycznych dostępnych na rynku powoduje, że każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Bardzo często wykonywanym zabiegiem jest mikrodermabrazja. Zabieg ten posiada wiele dobroczynnych skutków. Przede wszystkim dotlenia oraz odżywia skórę oraz wzmaga syntezę kolagenu. W ofercie wielu salonów kosmetycznych możemy odnaleźć ten zabieg. Nazywany jest on inaczej kontrolowanym mikropeelingiem.

Istotą mikrodermabrazji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja jest delikatne ścieranie wierzchniej warstwy naskórka za pomocą głowic wykonanych ze specjalnych materiałów. Zabieg ten przynosi świetne rezultaty u osób borykających się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami czy bliznami. Jest on również dedykowany osobom walczącym z trądzikiem. W ostatnim czasie zauważono także jego przeciwzmarszczkowe działanie. Zalecane jest wykonanie mikrodermabrazji przed nałożeniem maseczek odżywiających lub przed wykonaniem zabiegu laseroterapii, ponieważ spowoduje to lepszą wchłanialność zastosowanych preparatów. Mikrodermabrazja to zabieg, z którego może korzystać każda osoba. Nie wykazano wystąpienia żadnych skutków ubocznych zabiegu nawet u osób, które posiadają skórę wrażliwą i skłonną do alergii. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest aktywny stan zapalny toczący się w obrębie skóry oraz łuszczyca czy rak skóry. Osoby przyjmujące na stałe leki przeciwzakrzepowe również powinny zrezygnować z tego zabiegu. Najpopularniejszym typem jest mikrodermabrazja diamentowa, która swoją nazwę zaczerpnęła od rodzaju użytej głowicy, która została wykonana ze sztucznego diamentu. Materiał ten zapobiega wystąpieniu alergii. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te ustępują po okresie około kilku godzin. Ciekawym, choć mniej znanym typem jest mikrodermabrazja korundowa. Polega ona na zastosowaniu mikrokryształków związku tlenku glinu. Ten typ zabiegu ma częste zastosowanie przy rozstępach i bliznach, natomiast rzadko wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry twarzy, ze względu na swoje silne działanie. Obrzęk oraz rumień skóry poddanej zabiegowi może występować nawet kilka dni. Świetnych efektów można się spodziewać po mikrodermabrazji tlenowej, która zalecana jest dla osób z cera trądzikową i wrażliwą.

W Lublinie funkcjonuje wiele profesjonalnych salonów urody: https://swiaturody.com/lublin,kosmetyczka,9.html , gdzie wykonywane są tego typu zabiegi. Mikrodermabrazja to zabieg przynoszący świetne rezultaty. Aby odszukać najlepszy gabinet, wystarczy wpisać w pasek wyszukiwarki internetowej zapytanie typu: „kosmetyczka Lublin” lub podać nazwę konkretnego lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *